معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


راه اندازی دفاتر خدمات سلامت از اقدامات ارزشمند سیستم بهداشتی کشور است

تهران- ایرنا- معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: راه اندازی دفاتر خدمات سلامت از اقدامات ارزشمند سیستم بهداشت و درمان کشور است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا رئیسی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران گروه های سلامت محیط و کار دانشگاههای علوم پزشکی کشور افزود: یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه سلامت محیط و کار، راه اندازی دفاتر خدمات سلامت است که باید پیگیری شود.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این دفاتر در واقع کار این حوزه تازه شروع می شود زیرا باید بر عملکرد آن‌ها نظارت شود چون بدون نظارت اثرگذاری طرح دچار خدشه خواهد شد.

رئیسی اظهار داشت: اگر این دفاتر را راه اندازی نمی کردیم، لازم بود بیش از ۲ هزار نیرو در بخش بهداشت محیط استخدام کنیم که این کار در توان وزارت بهداشت نبود.

وی با تاکید براین که با راه اندازی این دفاتر باید میزان پوشش خدمات و کیفیت کار ارتقا یابد، گفت: در بخش بهداشت حرفه ای نیز، کار، نباید در بازدید از محیطهای کاری خلاصه شود بلکه از متخصصان طب کار انتظار داریم عوامل زیانبار مشاغل را شناسایی کنند.

رئیسی تصریح کرد: علاوه بر معاینات شغلی، یک متخصص طب کار باید بتواند یک محیط کار پرخطر را شناسایی کند و برنامه های برای کاهش ریسک، ارائه مشاوره و کنترل مخاطرات را با توجه به نوع تولیدات و فضای فیزیکی محل کار و حتی فیزیک شاغلین ارائه دهد و معاینات از شاغلان باید بر پایه ریسکها، آزمایشها و تستهای مختلف از آن‌ها باشد.

معاون بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری بین بخشی در بهداشت محیط، جلسات مشترک با سازمان تعزیرات را مورد اشاره قرار داد و گفت: جلسات خوبی با مسئولان قوه قضائیه، معاونان دادستان و روسای برخی از دادگستری ها داشته ایم و درباره پرونده ها و صدور احکام از طریق سامانه و دفاتر بحث و گفتگو شده است.

رئیسی بر ضرورت توجه به بحث امنیت آب در برخی استان هایی که در این خصوص مشکل دارند تاکید کرد و اظهار داشت: باید در این بخش مستندسازی داشته باشید تا در مواقع اضطراری مانند وقوع سیلاب بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

وی از عملکرد حوزه بهداشت بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی و سیل اخیر قدردانی کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *